A k t u a l i t y

Pripravili sme pre vás

Klasika na scéne III. – Mladé hlasy spievajú

14.6. 2018 od 18.00 h • Sobášna sieň, Turčianska galéria v Martine
Plagát  •  Tlačová správa

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo aj tento rok pre priaznivcov klasickej hudby projekt Klasika na scéne III. V mesiacoch jún až október Vám prostredníctvom hudobno-poetických večerov ponúkne širokú paletu klasickej hudby a predstaví osobnosti hudobnej kultúry, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnili hudobnú kultúru na území turčianskeho regiónu, Slovenska, ba i celého sveta. Prvý z cyklu hudobno-poetických večerov s názvom Mladé hlasy spievajú sa uskutoční 14. júna 2018 o 18.00 hodine v priestoroch Turčianskej galérie v Martine a bude venovaný dlhoročnej členke Opery Slovenského národného divadla v Bratislave, pedagogičke na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, turčianskej rodáčke, sopranistke Ľubici Rybárskej, ktorá je držiteľkou mnohých významných medzinárodných ocenení, ako napríklad prvé miesto na Svetovej opernej súťaži Luciana Pavarottiho vo Philadelphii v USA a mnohé iné. Podujatie sa uskutoční pri príležitosti životného jubilea tejto významnej osobnosti. V programe sa predstavia študenti Vysokej školy múzických umení zo speváckej triedy Ľubice Rybárskej: sopranistka Lea Hudzíková, mezzosopranistka Dominika Krčištová a barytonista Filip Demek za sprievodu pedagóga na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a korepetítora popredných operných spevákov Róberta Pechanca. Počas večera si budú môcť diváci vychutnať výber zo svetovej, slovenskej piesňovej i opernej literatúry a umelecký prednes študentiek Súkromného hudobno-dramatického konzervatória v Martine: Evy Gribovej, Kristíny Hruškovej a Kristíny Babicovej.
Projekt Klasika na scéne III. je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom je Turčianska galéria v Martine. Tešíme sa na Vás!
Vladimír Šlepec
Kontakt: Patrícia Smierčiaková, tel.: 0917 494708, e-mail: p.smierciakova@gmail.com

Klasika na scéne III. – Mladí interpreti mladým

Júl 2018 • Sobášna sieň, Turčianska galéria v Martine
Hudobno-poetický večer Mladí interpreti mladým je venovaný významnej slovenskej klaviristke a pedagogičke Janáčkovej akadémie umení v Brne, turčianskej rodáčke, docentke Marte Vaškovej, ktorá okrem dlhoročnej pedagogickej práce spolupracuje s významnými opernými spevákmi (G. Beňačková, M. Dvorský, J. Dvorský a i.) doma aj v zahraničí a je držiteľkou mnohých významných ocenení. Podujatie je podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
Vladimír Šlepec
Kontakt: Patrícia Smierčiaková, tel.: 0917 494708, e-mail: p.smierciakova@gmail.com


NEDÁVNO USKUTOČNENÉ:

Zborník č. 10 s názvom Jubilejný

13.3. 2018 o 16.30 h • Sobášna sieň Mestského úradu vo Vrútkach
Tlačová správa  •  Plagát podujatia

10. výročie založenia Literárneho klubu Hany Zelinovej.
Mesto Vrútky a Literárny klub Hany Zelinovej vo Vrútkach v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja zorganizoval literárno-hudobné odpoludnie pri príležitosti uvedenia Jubilejného 10. zborníka, ktoré sa uskutočnilo 13. marca 2018 o 16.30 h v sobášnej sieni Mestského úradu vo Vrútkach. V programe vystúpila herečka Slovenského komorného divadla v Martine, tiež zakladateľka Súkromnej strednej umeleckej školy v Martine Ľubomíra Krkošková a arménska skladateľka a hudobníčka Karin Sarkisjan. Podujatie bolo spojené s výstavou obrazov členky Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov Marcely Pajurkovej.

Mgr. Monika Ondrušová

Domov |  O nás |  Aktuality |  Služby |  Médiá |  Partneri |  Zverejňovanie |  Kontakt |  GDPR

W3C XHTML 1.0 Strict! W3C XHTML 1.0 Strict!


© 2013-2018 TURČIANSKE KULTÚRNE STREDISKO V MARTINE
v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja
Divadelná 656/3, P.O. Box 104, 036 01 Martin, SR • IČO: 36145335
Bankové spojenie: Štátna pokladnica,
SK6581800000007000481539, SK4381800000007000481547
Tel.: 0917 494708 riaditeľ • 043/4132394 ekonómka, metodici
Všetky práva vyhradené • All rights reserved